Základní škola a Mateřská škola Lhenice
Základní škola
a Mateřská škola

Lhenice

2015/2016

Atletická olympiáda (2. stupeň) - okresní kolo 8. 6. 2016

mladší žáci

  • běh 60 m - Radek Kunc (7. roč.) - 1. místo
  • skok daleký - Radek Kunc (7. roč.) - 1. místo

mladší žákyně

  • běh 60 m - Eliška Bergmanová (7. roč.) - 5. místo
  • skok daleký
    • Eliška Bergmanová (7. roč.) - 13. místo
    • Matrina Kytlicová (6. roč.) - 16. místo
  • skok vysoký
    • Anna Šlesingerová (7. roč.) - 7. místo
  • hod míčkem
    • Michaela Řeháková (7. ročník) - 4. místo
    • Zuzana Rojíčková (7. ročník) - 6. místo
  • běh 600m
    • Matrina Kytlicová (6. roč.) - 12. místo

starší žáci

  • skok daleký - Radek Sivera (8. roč.) - 17. místo
  • skok vysoký - David Bárta (8. roč.) - 14. místo
  • vrh koulí - Filip Sýkora (8. roč.) - 16. místo

starší žákyně

  • běh 60 m - Kristýna Pavlíková(8. roč.) - 3. místo
  • skok daleký - Kristýna Pavlíková(8. roč.) - 5. místo
  • skok vysoký - Barbora Pavlíková (8. roč.) - 8. místo
  • běh 800 m - Natálie Kolářová (8. roč.) - 10. místo

 


Atletická olympiáda (1. stupeň) - okresní kolo 25. 5. 2016

  • skok daleký
    • Matyáš Havel (2. roč.) - 8. místo
    • Lukáš Pecha (2. roč..) - 14. místo
    • Barbora Šnajdrová (2. roč.) - 22. místo
    • Tomáš Dvořák (3. roč.) - 5. místo
    • Jaroslav Berger (3. roč.) - 18. místo
    • Tereza Kolářová (3. roč.) - 3. místo
    • Lenka Čechová (3. roč.) - 14. místo
    • Ondřej Barna (4. roč.) - 7. místo
    • Adam Stehlík (4. roč.) - 15. místo
    • Marie Justicová (4. roč.) - 16. místo
    • Adéla Kanalošová (4. roč.) - 18. místo
    • Ondřej Bergman (5. roč.) - 3. místo
    • Adam Sivera (5. roč.) - 9. místo
    • Michaela Hesová (5. roč.) - 16. místo
  • běh 50 m
    • Matyáš Havel (2. roč.) - 3. místo
    • Tereza Kolářová (3. roč.) - 5. místo
  • hod míčkem
    • Lukáš Pecha (2. roč.) - 20. místo
    • Matyáš Havel (2. roč.) - 21. místo
    • Jaroslav Berger (3. roč.) - 14. místo
    • Milan Halabrín (3. roč.) - 17. místo
    • Lenka Čechová(3. roč.) - 1. místo
    • Ondřej Barna (4. roč.) - 15. místo
    • Adam Stehlík (4. roč.) - 18. místo
    • Marie Justicová(4. roč.) - 2. místo
    • Adéla Kanalošová (4. roč.) - 15. místo
    • Adam Sivera (5. roč.) - 5. místo
    • Ondřej Bergman (5. roč.) - 6. místo
    • Michaela Hesová (5. roč.) - 4. místo
  • běh 600 m
    • Ondřej Barna (4. roč.) - 12. místo
    • Adam Stehlík (4. roč.) - 19. místo
    • Adéla Kanalošová (4. roč.) - 15. místo
    • Ondřej Bergman (5. roč.) - 15. místo
    • Michaela Hesová (5. roč.) - 17. místo

Dopravní soutěž mladých cyklistů - okresní kolo 5. 5. 2016

  • družstva
    • 4. - 6. roč. - družstvo (A. Dubravcová, G. Pospíchalová, J. Kraus, J. Petrášek) - 2. místo
    • 7. - 9. roč. - družstvo (Š Drtinová, B. Pavlíková, M. Hölcl, R. Sivera) - 4. místo
  • jednotlivci - mladší žákyně
    • Gabriela Pospíchalová (6. roč.) - 4. místo
    • Aneta Dubravcová (5. roč.) - 5. místo
  • jednotlivci - mladší žáci
    • Jan Kraus (5. roč.) - 3. místo
    • Jan Petrášek (5. roč.) - 11. místo
  • jednotlivci - starší žákyně
    • Barbora Pavlíková (8. roč.) - 7. místo
    • Šárka Drtinová (7. roč.) - 15. místo
  • jednotlivci - starší žáci
    • Martin Hölcl (8. roč.) - 3. místo
    • Radek Sivera (8. roč.) - 14. místo

Biologická olympiáda kategorie C - okresní kolo 13. 4. 2016

celkem 18 soutěžících 8. + 9. roč. + příslušných roč. G

  • Kristýna Pavlíková (8. roč.) - 5. místo
  • Jindřich Daniel (8. roč.) - 9. - 10. místo
  • Natálie Kolářová (8. roč.) - 15. místo

Matematická olympiáda - okresní kolo 5. 4. 2016

kategorie Z6 (6. třídy + příslušný ročník G)

1. - 4. místo - Jindřich Grill

kategorie Z8 (8. třídy + příslušný ročník G)

11. místo - David Urbaník (úspěšný řešitel)


Volejbal - družstvo dívek z 8. a 9. ročníku

krajské kolo 12. 4. 2016 - 7. místo

okresní kolo 23. 3. 2016 - 1. místo - postup do krajského kola


Matematický klokan 2016 - 18. 3. 2016

kategorie Cvrček (2.+3. roč.) - 34 soutěžících, max. 90 bodů

  • 1. místo - A. Mikešová (3. roč.) - 69 b. - 3. místo v okrese
  • 2. místo - A. Pořádková (3. roč.) - 66 b.
  • 3. místo - T. Kolářová (3. roč.) - 64 b.

kategorie Klokánek (4.+5. roč.) - 33 soutěžících, max. 120 bodů

  • 1. místo - O. Barna (4. roč.) - 68 b.
  • 2. - 3. místo - K. Gregora (4. roč.) - 61 b.
  • 2. - 3. místo - K. Schwingerová (4. roč.) - 61 b.

kategorie Benjamín (6.+7. roč.) - 18 soutěžících, max. 120 bodů

  • 1. místo - V. Nevšímal (7. roč.) - 75 b.
  • 2. místo  - Š. Drtinová (7. roč.) - 58 b.
  • 3. místo - R. Žák (7. roč.) - 58 b.

kategorie Kadet (8.+9. roč.) - 12 soutěžících, max. 120 bodů

  • 1. místo - D. Urbaník (8. roč.) - 91 b. - 5. místo v okrese
  • 2. místo  - R. Sivera (8. roč.) - 57 b.
  • 3. místo - N. Kolářová (8. roč.) - 55 b.

V případě shodného počtu bodů v kategorii Benjamín a Kadet rozhoduje o pořadí věk (lepší umístění má mladší soutěžící).


Soutěž dětských recitátorů - okresní kolo 10. 3. 2016

naši školu reprezentovaly

  • Barbora Hodná (2. roč.)
  • Alena Pořádková (3. ročník)
  • Zuzana Houšková (9. ročník)

Konverzace v anglickém jazyce - okresní kolo 24. 2. 2016

kategorie I A (6. + 7. ročník ZŠ)

  • Vojtěch Nevšímal (7. roč.) - 10. místo

kategorie II A (8. + 9. ročník ZŠ)

  • Natálie Kolářová (8. roč.) - 10. místo

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo 23. 2. 2016

kategorie A (6. třídy + příslušný ročník G)

  • Jindřich Grill (9. místo)

kategorie B (7. třídy + příslušný ročník G)

  • Rudolf Žák (8. místo)

kategorie C (8. třídy + příslušný ročník G)

  • David Urbaník (11. místo)

Chemická olympiáda - školní kolo 28. 1. 2016

1. místo: Sára Kunešová (14 bodů)

2. místo: Kristýna Pavlíková (12 bodů)

3. místo: Aneta Halabrínová (10 bodů)

4. místo: Eliška Čechová (9,5 bodu)

5. místo: Zuzana Houšková(7 bodů)


Olympiáda v českém jazyce - školní kolo 21. 1. 2016

soutěže se zúčastnily pouze žákyně 8. ročníku

1. místo: Kristýna Pavlíková (19 bodů) - postup do okresního kola

2. místo: Miloslava Kasalová (18 bodů)

3. místo: Alžběta Bošková (15 bodů)

daší soutěžící (v abecedním pořadí): E. Čechová, N. Kolářová, K. Kvasničková, K. Mrázová


Dějepisná olympiáda - okresní kolo 18. 1. 2016

celkem 36 soutěžících z 8. a 9. roč. ZŠ a víceletých gymnázií

  • Jindřich Daniel (8. roč.) - 16. místo
  • Martin Hölcl (8. roč.) - 21. místo
  • Radek Sivera (8. roč.) - 33. místo

školních kol se zúčastnilo 146 soutěžících


Dějepisná olympiáda - školní kolo 23. 11. 2015

celkem 10 soutěžících z 8. a 9. roč.

do okresního kola postupují:

  • Jindřich Daniel (8. roč.)
  • Martin Hölcl (8. roč.)
  • Radek Sivera (8. roč.)

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN - okresní kolo kategorie Kadet

David Urbaník (8. tř.) - 1. místo (81 bodů)


V měsíci říjnu 2015 proběhly na naší škole dvě soutěže pro žáky druhého stupně se zaměřením na chemii, fyziku, zeměpis a přírodopis.
Pro žáky 8. a 9. třídy- PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN (soutěžilo celkem 23 žáků).
Výsledky:

1. místo: David Urbaník

2. místo: Kristýna Pavlíková

o 3. a 4. místo se dělí Martin Hölcl a Radek Sivera. Všichni žáci 8. třídy.

Druhou soutěží je (letos poprvé se také účastníme) MLADÝ CHEMIK - Hledáme chemika ČR - pouze pro žáky 9. třídy
Na předních místech se umístily samé dívky: 1. - 2. Sára Kunešová a Veronika Darvašová, na 3. místě pak Zuzana Houšková.

zapsala Mgr J. Čandová

Datum

Dnes je neděle, 19. 5. 2024

Google mail

Google mail

Galileo mail

Galileo mail

Smart Class

Smart Class

Přihlášení - žáci:

odkaz

Přihlášení - učitelé:

odkaz

Aktuální počasí

dnes, neděle 19. 5. 2024
slabý déšť 19 °C 9 °C
pondělí 20. 5. slabý déšť 21/10 °C
úterý 21. 5. slabý déšť 21/10 °C
středa 22. 5. déšť 17/13 °C